Wakacje w ładnej Chorwacji? Nadszedł czas tam zamieszkać!

Organizując letni urlop za granicą ludzie bez ustanku nadzwyczaj niejednokrotnie wybierają kurorty śródziemnomorskie. Jednak coraz to większą popularność pozyskują też kraje na Półwyspie Bałkańskim. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim Chorwacja. Kraj z długą i ciekawą historią, malowniczo umiejscowiony nad Adriatykiem jest znacznie tańszy od wielu kurortów włoskich, hiszpańskich i francuskich. Decydując się zaś na wyjazd do Chorwacji, nie zawiodą się na pewno miłośnicy zwiedzania anni wczasowania. We wszystkich przewodnikach oraz katalogach turystycznych wyróżnia się kilka podstawowych atrakcji Chorwacji.

Wśród nich są całe miasta. Śliczny zabytkowy Dubrownik nie bez powodu został wpisany na listę UNESCO. Sporo uroku ma też Split. W mieście wzburzają się wpływy weneckie, austriackie i węgierskie, obecnie zaś jest to najogromniejsze miasto regionu znanego pod nazwą Dalmacja. Warto też nie zapominać o licznych atrakcjach przyrodniczych. Wśród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka oraz Plitvickie Jeziora. Czas wakacji to perfekcyjna okazja, aby nabrać w końcu sił i odetchnąć. Warto w takim razie zatroszczyć się o to, by te wolne zorganizować możliwie najprzyzwoiciej. Wypoczynkowi najodpowiedniej sprzyja czasowa zmiana otoczenia – wskutek tego przetestuj realestate-honeste.com nieruchomości chorwacja. Wyjazd to również okazja, by zapoznać pionierskie miejsca.

Jeśli chodzi o turystykę, to od lat najogromniejszą popularnością cieszą się miejscowości malowniczo położone nad Morzem Śródziemnym. Często okazuje się niemniej jednak, że nie tylko one. Od paru lat panuje także moda na wyjazdy do Chorwacji. Ten niezwykły kraj jest ciekawie położony – na górzystym Półwyspie Bałkańskim, graniczy z ciepłym Adriatykiem – ma w takim razie wymarzone warunki dla turystyki typowo wczasowej. Jednak nie tylko, albowiem Chorwacja ma też wiele niezwykłych atrakcji kulturowych oraz przyrodniczych. Najbardziej znany jest wpisany na listę dziedzictwa ludzkości zabytkowy Dubrownik. Rzesze turystów przyciągają też chorwackie parki narodowe, z jakich najbardziej kultowe są majestatyczne, nienagannie turkusowe Plitvickie Jeziora i Park Narodowy Krka.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz