Walory i wykonanie domów z drzewa

Projektowanie oraz późniejsze wykonanie domu drewnianego przypomina budowę standardowego domu z cegły. Najpierw tworzony jest szkielet i podłogi oraz dach. W międzyczasie kładzione są wszelkiego typu instalacje, od gazowych, przez hydrauliczne po elektryczne. Ich wykonanie proponuje w większości wypadków ta sama firma, która absorbuje się wykonaniem samego domu. Kolosalną różnicą budowy domu drewnianego od sztampowego jest czas wykonania.

Firmy zajmujące się domami z drzewa reklamują na swych witrynach internetowych Olsztyn – Naturalnedrewno.pl zaskakująco szybki czas montażu pojedyńczego domu, który wynosić może zaledwie parę tygodni! Drewnem, wykorzystywanym w budowie drewnianych mieszkań, jest zwykle sosna, czy też świerk. Możliwe są, jednakże, wykonania także z innych typów drewna. Dach wykonywany jest z przeróżnego typu materiałów, pomiędzy innymi: blachodachówki, strzechy naturalnej, dachówki ceramicznej, gontów bitumicznych, gontów drewnianych.

Bale, z których konstruowane są domy drewniane mają grubości od 32 do 120 milimetrów. Możliwa jest też budowa domu z, tak zwanych, bali klejonych. Domy drewniane mają szereg zalet. Fundamentalną z nich jest samo drzewo, jako materiał budowlany. Jest ono całkowicie naturalne i ekologiczne, co korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz stwarza niestereotypowy klimat wnętrza. Jest także idealne dla środowiska naturalnego. Drugą z zalet jest sama waga obiektu z drewna, która jest mnóstwo niższa niż waga sztampowego domu.

Dzięki temu tworzenie fundamentów domu wymaga niemało mniejszego nakładu pracy, a tym samym mniejszych środków finansowych. Też transport drewna jest sporo mniej kłopotliwy, niż transport innych materiałów budowlanych. Krótki czas budowy, o którym zostało już wspomniane, to następna bardzo duża zaleta domów budowanych z drewna. Są w stanie one być konstruowane również w zimie, dzięki, tak zwanej, suchej technologii. Do ich budowy nieprzydatne jest ani tynkowanie, ani murowanie. Domy drewniane, dzięki stosowanym w nich technikom, są również niezmiernie odpowiednio ocieplone, co oddziałuje na zmniejszenia kosztów ogrzewania obiektu. Domy takie, dzięki lekkiej konstrukcji łatwo się również przebudowuje.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz