Włoski, komfortowy i komfortowy pojazd na każdą okazję – wypożycz oraz sprawdź, zanim nabędziesz

Historia idealnego modelu Diablo wywodzącego się z włoskiej fabryki samochodów sportowych pod nazwą Lamborghini jest atrakcyjna i długa. Zainicjowano ją w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku, kiedy to spod pióra konstruktorskiego wyszło pierwsze Diablo. Silnik, jaki porusza tego potwora to jednostka dwunastocylindrowa o pojemności pięć i siedem dziesiątych litra oraz mocy grubo ponad czterysta pięćdziesiąt koni mechanicznych. Prędkość maksymalna uzyskiwana przez to monstrum to trzysta dwadzieścia osiem kilometrów na godzinę, a osiągnięcie głównej setki na prędkościomierzu odbywa się ledwo po upływie czterech sekund. Jest to wynik ogromny, niesamowicie wyśrubowany jak na tamte okresy.

Wobec tego również historia Diablo nie mogła się ukończyć, albowiem tak wyśmienity sukces konstruktorski musiał trwać dalej. Do dzisiaj produkowane są repliki tego błyskotliwego auta sportowego jako kolekcjonerskie perełki w kolekcjach szejków ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Włoskie super auto jest rozpoznawane na jakikolwiek kontynencie świata.

Możesz zakupić, jednak też wynająć, żeby przekonać się wynajmując na sexycars.pl. W latach 1994-1995 produkowana była limitowana wersja samochodu marki Lamborghini Diablo, która cechowała się pewnymi specjalnymi elementami. Silnik tego pojazdu na cześć czterdziestolecia istnienia fabryki został wzmocniony i osiągał teraz poziom nawet pięciuset dziewięćdziesięciu pięciu koni mechanicznych, co było ewenementem na skalę światową. Odchudzenie pojazdu o wszelkie bezużyteczne elementy wyposażenie, takie jak uchylne szyby czy klimatyzację miało zaakcentować ściśle sportowy charakter tego bolidu.

Najpewniej dokonano takie działania, by łatwo wolno było go zaadoptować do sportów motorowych, gdzie jak wiadomo liczy się czas. Powiększanie masy pojazdu przez akcesoryjne wyposażenie nie sprzyja wynikowi sportowemu, dlatego zrezygnowano z niego w tym limitowanym wydaniu Diablo, jakich wyprodukowano zaledwie sto pięćdziesiąt dwie sztuki. Tak elitarne grono aut nie trafiało do sztampowych salonów sprzedaży.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz