Wskazówka prawna – kiedy warto skorzystać?

Każdy z nas ma prawo potrzebować porady prawnika. Jest to zwykłe, tak jak wizyta u lekarza w przypadku choroby. Każda osoba może posiadać kłopot z prawem. Nie chodzi tu tylko o konflikty z prawem, nieraz ma prawo to być brak należytej wiedzy, jak postąpić w danej sytuacji, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. To przykre takie porady prawne prawo rodzinne są najczęściej drogie. Nie każdego stać na to by zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za chwilę doświadczonej rozmowy z mecenasem czy radcą prawnym. Co zrobić w takiej sytuacji? Należy poszukać miejsca, gdzie udzielane są darmowe porady prawne. Ma prawo się to odbywać na przykład w Urzędzie Miasta, gdzie raz na jakiś czas akceptuje konsumentów wynajęty przez miasto prawnik. Mamy prawo również skorzystać z różnych instytucji charytatywnych, które wynajmują na stałe prawników.

Taką pomoc oferują na przykład fundacje zaprzątające się ofiarami przemocy domowej – tu pomoże radca prawny Warszawa. Innym wyjściem jest skorzystanie z porady online, na przykład na forum czy poprzez mail. Sytuacje kryzysowe potrzebują bezzwłocznego działania. Zazwyczaj są one dla nas obszernym zaskoczeniem oraz potrafimy przysłowiowo zaprzepaścić głowę. Warto się jednak opanować, albowiem pochopne decyzje i nieprecyzyjne działanie może tylko pogorszyć naszą sytuację. W niektórych sytuacjach kryzysowych potrzebna nam będzie pomoc adwokata.

Jednakże co zrobić jeżeli nie posiadamy funduszy na skorzystanie z takiej porady, bądź nie mamy czasu na przewidywanie na spotkanie z mecenasem? Warto w owym czasie udać się do jakiegoś centrum pomocy. Ma obowiązek ono znajdować się przy jakiejś organizacji pomagającej ludziom w takiej sytuacji, w jakiej akurat odnaleźliśmy się my. Rady prawne prawo familijne mogą być też udzielane przez wyznaczonych adwokatów w Miejskim Ośrodku Społecznym lub Urzędzie Miejskim. Najważniejsze to nie bać się czy nie wstydzić prosić o pomoc. Każdy jakkolwiek może popełnić błąd, nie wywiązać się z jakiejś powinności. Każdy ma też prawo do drugiej szansy. Potrzebny jest jednak ktoś kto udowodni, iż nie złamaliśmy prawa z premedytacją.

Może to ci się też spodoba:

Wasze opinie

  1. Mateusz pisze:

    Poszukujesz doświadczonego prawnego radcy? Koniecznie sprawdź ast-adwokaci.pl – radca prawny gniezno. Radca z bogatym doświadczeniem w takich sprawach jak rozwody, mediacje czy też sprawy rodzinne.

Dodaj komentarz