Współpraca z fotografem ślubnym – ceny, terminy i pakiety fotografii

Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. Dzisiaj na nikim nie robią wrażenia fotografie z salonu fotograficznego. Najogromniejszą popularnością cieszą się, coraz to częściej tak oznaczane reportaże weselne. Jest to relacja w postaci zdjęć. Przedstawia ona wydarzenia również ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i również z kościoła) jak i z czasu przed oraz po nim. Fotograf w większości wypadków towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje najróżniejsze zdjęcia.

Potem wybiera się z młodymi do kościoła lub do urzędu, po czym wspólnie z zainteresowanymi oraz z gośćmi wybierają się na miejsce wesela. Fotograf na ogół przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba fotografii, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Jakakolwiek fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju. Mamy prawo złożyć zamówienie na fotografa do obecności na pełnym weselu bądź na wybranych przez nas, jego pojedynczych momentach. Zwykle fotografia weselna dzieli się na kilka podstawowych etapów(po to by łatwiej było opisać fotografowi cenę swojej pracy), zaliczamy do nich między innymi: czas ceremonii weselnej, zabawy weselnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy także sesji plenerowej.

Do tego fotograf ma okazję akompaniować nam w trakcie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a także w czasie jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć konsumentów do skorzystania ze swoich usług, coraz to częściej oferuje im się odpowiednie pakiety. Są one tańsze i z reguły bardziej atrakcyjne niż wykupywanie pojedynczych usług. Oczywiście im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest na ogół do całego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest skuteczną zachętą dla par młodych.

Oprócz tego jesteśmy w stanie porozumieć się z fotografem indywidualnie – gorąco zapraszamy na fotografia ślubna. Wskutek tego także cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik lub regulamin przedstawiony na jego stronie czy ulotce reklamowej. Warto niemniej jednak pamiętać, iż by doszło do porozumienia całość musi być korzystna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, jakiemu zależy na dobrej opinii oraz wielu klientach zrobi wszystko, aby Tobie wspominali go jak najodpowiedniej i polecali kolejnym.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz