Z jakiego powodu niekiedy należałoby założyć swoją jednostkę gospodarczą?

Samozatrudnienie dumnie brzmi – chociaż dla co niektórych. Bo dla innych to profesja od rana do nocy, bez pakietu socjalnego, bez stałej pensji, teoretycznie bez szefa, jednak praktycznie niemniej jednak z szefem. W momencie, kiedy polski rząd wprowadził ulgi w składkach na ZUS dla nowo powstających małych korporacji, duża grupa szefów zademonstrowało swoim pracownikom nieciekawą ofertę.

Mianowicie pozostaną oni zwolnieni z pracy, w zamian za to założą sobie własną działalność gospodarczą, wykorzystując z obniżonych składek na ubezpieczenie, oraz będą wykonywać dokładnie tę samą pracę, co poprzednio, jakkolwiek na oryginalnych warunkach. Z tym, iż te warunki w żadnym razie nie są oryginalne, pozostaje stary dyrektor oraz stara praca, nowy jest jedynie obowiązek comiesięcznego rozliczania się z urzędem skarbowym i niebezpieczeństwo kontroli i sankcji w postaci kasowania zniżek zusowskich.

Wszystko przez to, że, żeby przeciwstawiać się takim oczywiście pragmatykom wprowadzanym przez szefów, rząd nie zezwala na to, by ludzie, jacy zakładają własną jednostkę, egzekwowali zlecenia wyłącznie dla swoich byłych pracodawców. Młode pokolenie wchodzące naturalnie na rynek pracy to już nie są zastraszeni ludzie, jacy gotowi są za kiepskie grosze pracować od świtu do nocy. Nie chcą oni przyjmować nieinteresujących propozycji, przeglądając oferty pracy grymaszą i wybrzydzają. Może się wydawać, iż to zła cecha, że w ten sposób przenigdy nie odnajdą pracy, nie uniezależnią się od rodziny, że tym sposobem powiększą rzeszę bezrobotnych – wypróbuj na przykład pomysł na maszyny do lodów włoskich. A jednakże to nieprawda.

Duża grupa młodych ludzi najzwyczajniej w świecie inaczej aniżeli ich rodzice patrzy na życie. Nie chcą być niewolnikami swojej pracy, oni pragną czerpać z niej nie tylko radość oraz satysfakcję, lecz też pieniądze. I nie ma w tym nic złego, albowiem jeżeli odrzucimy wszystkie nasze lęki i niepokoje, to zrozumiemy, że tak właśnie powinno być – praca powinna napełniać i pozwalać na godne życie. Kiedy taki młody człowiek nie znajduje dla siebie niczego odpowiedniego najzwyczajniej w świecie siada i myśli, a kiedy ma już pomysł na interes, nic nie jest w stanie go zatrzymać.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz