Zakupy dodatków, kiedy mamy znacznie więcej, aniżeli jedno dziecko

Przyjście na świat dziecka to dla znacznej większości rodziców duże szczęście. Długie chwile wymagania zrekompensowane zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się zakamuflować, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje. Kupienie oprzyrządowania do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz droższe. Tak w związku z tym rodzice wieloraczków mają pod tym względem sporo trudniej. Z pewnością czeka ich dużo wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno właściwych wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się niemniej jednak obawiać, że będziemy mieli trudności z ich zakupem, bo twórcy tego typu sprzętów wychodzą naprzeciw też rodzinom wielodzietnym.

Kiedyś rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich rozdzielne wózki dziecięce. Było to niezmiernie niepraktyczne i niewygodne, albowiem na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. W tej chwili wytwarzane są wyjątkowe wózki bliźniacze. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, lub też jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy – należałoby sprawić propozycję na witrynie maty piankowe. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, absorbuje znacznie więcej miejsca na chodniku, może być w związku z tym mniej praktyczny jeśli mnóstwo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, ale dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, by ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które kochają mieć wszystko na oku może być to mała niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, które w Polsce są mniej atrakcyjne, jednak łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Trochę bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, należycie zamocowany w samochodzie.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz