Ziołolecznictwo oraz jego najważniejsze atuty

Jak dużo jest dziedzin medycyny? Kompletne mnóstwo. Zaczynając od kardiologii absorbującej się schorzeniami serca po psychiatrię zaprzątającą się chorobami umysłu. Czemu bezustannie mało się mówi o takiej dyscyplinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to bodajże połączone z brakiem zaufania do tej dyscypliny, jaka skupia się wyłącznie na „owocach natury”, którymi są owoce, zioła, zboża i ogólnie przeróżne rośliny. Kiedy tak właściwie boli nas głowa, zęby lub ewentualnie najzwyczajniej w świecie jest nam zimno w szeregu przypadków sięgamy po różnego rodzaju lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się najczęściej, z czego są zrobione, zależy nam w zasadzie na działaniu. Drążąc o wiele bardziej temat, można odnieść wrażenie, że człowiek coraz mniej zastanawia się nad tym, z jakich składników składa się to, co on sam spożywa. Wracając do lekarstw, można rzucić w ślepo, iż lekarstwa powstają w zakładach farmaceutycznych i w znacznej większości powstają na drodze sztucznych reakcji. Zgadza się. Jednakże zapomina się, że pierwsze leki – te najprostsze pochodzą głównie z towarów roślinnych takich jak zioła, owoce – przetestuj więcej na zioła na raka. Kto z nas nie pił melisy?

Powtarza się melisa, melisa, niemniej jednak nikt nie wie, co to jest tak w rzeczy samej ta melisa. Większa część uważa, że to po prostu nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie. Melisa to nic innego jak miano zioła, które rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze tworzyły jej ważne ogniwo. Rudymentem do spożycia zioła w celu leczniczym były wcześniejsze obserwacje oraz badania, które stały się bazą do przyznawania funkcji pojedynczym roślinom leczniczym. Zioła w medycynie stały się ważnym zwrotem w leczeniu ludności, ponieważ są one ogólno dostępne a jeśli nawet występowałaby ich mała liczba, to zawsze można je uprawiać jak przeciętne rośliny.

Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w czasie średniowiecza, kiedy tak właściwie to chrześcijańscy duchowni praktykowali ten typ medycyny jako zgodny z „wolą bożą” oraz niezakłócający równowagi w świecie. Najpospolitszym rodzajem zioła jest rumianek, niemniej jednak mało, kto wie o jego zdrowotnych właściwościach odnawiających skórę. Przeciętnie ziołolecznictwo, cieszy się najogromniejszych powodzeniem w krajach Orientu, gdzie kult Buddy jako poprzednika życia w zgodzie z naturą, przysporzył się do jej rozwoju.

Może to ci się też spodoba:

Dodaj komentarz